Mobiltelefonok hatása az egészségre 2. rész

Előző cikkünkben olvasható volt, hogy a legutóbbi kutatások szerint a mobiltelefonok nem jelentenek veszélyt az emberi szervezetre nézve, hiszen az általuk kibocsátott rádiófrekvenciás sugárzásnak nincsenek káros hatásai.

 

Mégis vannak olyan szakemberek, akik kételkednek kutatások végeredményében és aggódnak mobiltelefonok okozta, daganatos betegek számának növekedésétől. A félelmeket megcáfolandó létrejött egy dán kutatócsoport, mely 20 éven vizsgált majdnem 420 ezer daganatos embert. A vizsgálódást követően, 2006-ban arra a végkövetkeztetésre jutott a kutatócsoport, hogy semmilyen kockázatot nem jelentenek a mobiltelefonok, hatásukra nem növekszik a daganatos betegek száma.

 

Ugyanezt a véleményt osztja a WHO is, viszont még mindig vannak olyan szervezetek és szakemberek, akiket ez a hosszú éveken át tartó kutatás sem győzte meg. A Német Szövetségi Sugárvédelmi Hivatal szerint a fülhöz közel levő agyterületek anyagcseréje módosul, vagyis fokozódik a mobiltelefon használata következtében. De eddig ezt sem tudták a vizsgálatok során kimutatni, csak következtetni tudnak rá.

 

Minderre válaszul, és hogy pontot tudjanak tenni a dolog végére, az Egyesült Államokbeli National Institutes Of Health, ami az állam legjelentősebb egészségügyi intézménye, újabb vizsgálódásba kezdett. Nora D. Volkow vezetésével azt a célt tűzte ki kutatócsoportja, hogy felmérik és kimutatják a mobiltelefonok agyi működésére gyakorolt hatását. A vizsgálat során 47 önként jelentkezővel dolgoztak együtt és a jelentkezők mindkét füléhez egyszerre úgy be, mint kikapcsolt állapotban is telefont tartottak. Először 50 percen át a jobb fülüknél levő készüléket kapcsolták be figyelve arra, hogy hanghatás ne érje a személyt, mely befolyásolhatná az agyi aktivitást. Ezt követően 50 percen át mindkét mobiltelefon kikapcsolt állapotban lett a vizsgált személy füleihez tartva. A vizsgálatokat követően arra a véleményre jutottak, hogy az agy egészét nézve a mobiltelefon nincsen hatással rá, viszont valami másra is fény derült. Rájöttek, hogy azon az agyi területeken, amik a telefon antennájához voltak közel, igenis mérhetővé vált egy 7%-os agyi aktivitásnövekedés, amit a bekapcsolva hagyott telefon váltott ki. A mobiltelefonok kikapcsolt állapotban semmilyen hatással sem voltak egyik agyi területre sem. Tehát igazolást nyert, hogy a mobiltelefon által kibocsátott RF-EMM hullám valamilyen formában hatással van az agyra, pontosabban reagál az agy a hullámra, de hogy ennek van –e negatív hatása, az nem került bizonyításra.

 

Tehát a kutatás végeredménye nem döntötte el a vitát és újabb vizsgálatok szükségesek, melyek majd rávilágíthatnak a mobiltelefon agyra gyakorolt hatására.

2016.11.28


FixTel - telefon gyorsszerviz

Meghibásodott mobil készülék?
Azonnali telefon javításra van szükség? Nem működik, elromlott mobiltelefon, összetört, betörött telefon kijelző, nem kapcsol be a kamera, lefagy, nem tölt, folyton lemerül?

Keress fel minket, és akár fél óra alatt orvosoljuk a problémát!

1223 Budapest, Nagytétényi út 37-43.
Campona Bevásárlóközpont
Üzletünket megtalálja a földszinten, a Tropicarium folyosóján, a Deichmann mellett.

NYITVA TARTÁS
Hétfő – Szombat: 10:00 – 20:00
Vasárnap: 10:00 – 19:00

Email: info@fixtel.hu
Tel.: +36 30 6 123456


Amennyiben Pesten, az ArenaPláza (8. ker.) közelebb esik, keresd partnerünket, a ArenaTelt.
Kiváló mobiltelefon javítási szolgáltatások és gyorsszerviz: www.arenatel.hu

Áraink
Térkép
Üzenetküldés
Hívás